Żeby działać lokalnie, potrzebujesz dobrych chęci. Przyda się też pomysł i grupa ludzi, którzy pomogą go zrealizować. Jeszcze większe możliwości dadzą Wam organizacje pozarządowe. Skorzystajcie ze wsparcia tych, które już funkcjonują w mieście lub – jeśli dobrze czujecie się jako organizatorzy/organizatorki – pomyślcie nad założeniem własnej. Jak zabrać się za rejestrację organizacji pozarządowej? Którą formę działalności wybrać? Na co warto zwrócić uwagę?

Działanie w grupie jest satysfakcjonujące. Zwłaszcza wtedy, kiedy Wasz wysiłek daje wymierne efekty. Niezależnie od tego, czy będzie to akcja sprzątania parku, zbiórka karmy dla schroniska, pomoc sąsiedzka czy organizacja zajęć dla dzieciaków w pobliskiej szkole.

Mimo dobrych chęci czasem będziecie trafiać na trudności – pojawi się potrzeba wsparcia radą albo konieczność znalezienia sponsorów, którzy pomogą w kwestiach organizacyjnych. Dlatego też warto pomyśleć o założeniu własnej organizacji pozarządowej. Nie tylko będziecie w ten sposób bardziej wiarygodni, niż grupa nieformalna, ale – przede wszystkim – zyskacie możliwość łatwiejszego ubiegania się o środki, które pomogą Wam realizować działania.

Jak wykonać pierwszy krok? Polecamy portal ngo.pl – to skarbnica wiedzy dla społeczników. Znajdziecie tam wskazówki, które ułatwią Wam poruszanie się po świecie organizacji pozarządowych.

Zebraliśmy najważniejsze dla początkujących informacje na stronie swidwin.org – znajdziecie je TUTAJ.

Powodzenia!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »