W najbliższy weekend (10-11 lipca 2021) zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu „Wspólne miasto”. Tym razem przyjrzymy się narzędziom online, które usprawniają pracę (nie tylko) organizacji pozarządowych i pozwalają budować wizerunek w sieci. Zastanowimy się również, jak zadbać o bezpieczeństwo danych.

Rok pandemii pokazał nam, jak ważna dla utrzymania ciągłości naszych działań może być technologia. Zdalne spotkania, próba przeniesienia wydarzeń do sieci, komunikacja z odbiorcami za pomocą różnych kanałów. Nowe doświadczenia i uczenie się na własnych błędach. Warto wykorzystać zdobyte już umiejętności i wdrożyć nowe media do stałych działań organizacji.

Jak zatem korzystać z dostępnych narzędzi online w pracy NGO? Jak wybrać te, które najbardziej odpowiadają naszym działaniom? I jak przy tym zachować dbałość o bezpieczeństwo danych? Podczas szkolenia poznamy działanie wybranych narzędzi oraz przećwiczymy ich potencjalne wykorzystanie w pracy NGO. Poruszymy temat marketingu społecznościowego oraz budowania wizerunku w sieci. Przyjrzymy się także zagadnieniu cyberbezpieczeństwa. Ze szkolenia wyjdziecie z workiem nowych narzędzi oraz głowami pełnymi pomysłów, jak wykorzystać je w pracy Waszych organizacji.

Termin i miejsce

Zajęcia odbędą się w sali rycerskiej Zamku, w sobotę i niedzielę w godzinach 9.00-15.00. Przewidujemy przerwy kawowe i wspólny obiad.

Trenerka

Joanna Stompel – trenerka kompetencji cyfrowych, coachka kariery. Prowadziła szkolenia w ramach programu Rozwój Kompetencji Cyfrowych realizowanych w partnerstwie z Facebookiem. Trenerka w projekcie Asy Internetu Fundacji Szkoła z Klasą i Google. Facylitatorka metody CSI:Lab opartej na Design Thinking w programie Projektanci Innowacji PFR. Na co dzień pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, wspierając studentów w rozwoju zawodowym. Trenerka szkoleń międzynarodowych realizowanych w programie Erasmus+ oraz Europejski Korpus Solidarności. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak się zgłosić?

Do udziału w warsztatach niezbędne jest wcześniejsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Zapisy są dostępne TUTAJ.

Równe szanse

Masz ograniczony dostęp do sprzętu? Nie ma problemu! W formularzu zgłoszeniowym możesz wskazać opcję, dzięki której dostarczymy na zajęcia komputer, z którego możesz skorzystać. Oczywiście, jeśli wolisz pracować z wykorzystaniem własnego laptopa, masz taką możliwość.

Wsparcie dla organizacji pozarządowych i społeczników

Warsztaty Narzędzia online dla NGO są częścią drugiej osi działań w projekcie „Wspólne miasto”. W rej ramach prowadzimy działania, mające na celu profesjonalizację działań 3. sektora w Świdwinie. W maju odbyły się warsztaty Sposób na projekt (relację z zajęć znajdziesz W TYM MIEJSCU), w czerwcu – sesja zdjęciowa dla lokalnych społeczników (efekty wkrótce na stronie projektu).

Szczegółowe informacje o planowanych działaniach są dostępne TUTAJ.

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »