Kojarzycie ich działania: zajęcia dla dzieci, inicjatywy popularyzujące aktywne spędzanie czasu oraz spotkania, umożliwiające rozwijanie pasji czy – po prostu – wspólne spędzanie czasu. Zdarza się, że korzystacie z drobnej infrastruktury, o którą dbają lub mijacie efekty ich pracy – tak, jak po niedawnym spływie kajakowym, połączonym ze sprzątaniem Regi. Ale czy wiecie, kto stoi za tymi działaniami?

Świdwińscy społecznicy nie zabiegają o rozgłos. A szkoda, bo warto nagrodzić ich za wysiłek, jaki wkładają w podejmowane działania. Zdecydowana większość lokalnych organizacji pozarządowych działa na zasadzie wolontariatu – osoby, które angażują się na rzecz otoczenia robią to społecznie, w swoim wolnym czasie. Dlatego pomyśleliśmy, że postaramy się pokazać Wam przynajmniej część z nich w ramach projektu Wspólne miasto.

Zdajemy sobie sprawę, że wychwycenie wszystkich osób i działań jest trudne, jeśli nie niemożliwe. Dlatego też potraktujcie cykl zdjęć, który publikujemy jako zaproszenie do odkrywania świdwińskiego 3. sektora na własną rękę. Gwarantujemy, że drzwi do udziału w jesiennym Festiwalu Organizacji Pozarządowych będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych stowarzyszeń i fundacji ze Świdwina. Tymczasem – zapraszamy Was na pierwszą część sesji zdjęciowej społeczników podczas prowadzonych przez nich działań – w obiektywie Franciszka Czarnego.

Bieg Małych Tytanów (Fitoski Team)

26 czerwca odbyła się III edycja Biegu Małych Tytanów.

To bieg z przeszkodami terenowymi, dostosowany do możliwości dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Do udziału w wydarzeniu są zapraszani również rodzice.

Jak zaznaczają organizatorzy:

Impreza ma na celu zainspirowanie dzieci do aktywności fizycznej, do tego aby wyszły na dwór, żeby były pełne energii i dobrze się bawiły wraz z rodzicami.

Naszym celem jest zachęcenie uczestników do tego, by rodzinnie, wspólnie spędzili czas poprzez bieganie, skakanie, brudzenie się, ale także pomaganie sobie w trudniejszych sytuacjach, pokonywanie własnych słabości, lęków i ograniczeń, pomimo ducha rywalizacji.

Za organizacją Biegu Małych Tytanów stoi grupa nieformalna Fitoski Team w składzie:

🐝Agnieszka Ratajewska
🐝Izabela Kurowska
🐝Sebastian Gutowski
🐝Dorota Bachorska
🐝Agnieszka Pasieka
🐝Marzena Waszek
🐝Anna Łapko
🐝Arkadiusz Ratajewski
🐝Mirosława Siwek
🐝Anna Halak

Stały zespół jest wspierany przez wolontariuszy i wolontariuszki. Efekty ich pracy oraz towarzyszące Biegowi Małych Tytanów emocje uchwycił Franciszek Czarny:

Więcej informacji o działaniach grupy znajdziecie na facebokowym profilu Fitoski Team, na który serdecznie zapraszamy!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »