Kojarzycie Uczniowski Klub Lekkoatletyczny FENIKS Świdwin? Jeśli nie, koniecznie musicie to nadrobić! W kolejnej odsłonie mini-serii Świdwińscy społecznicy towarzyszyliśmy w jednym z działań Klubu.

Kontynuujemy przedstawianie świdwińskich organizacji pozarządowych i społeczników, działających na rzecz Świdwina. Dziś zapraszamy Was do bliższego poznania grupy, która organizuje zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przyjrzymy się jednej z inicjatyw, skierowanej do uczniów szkół podstawowych.

Lekkoatletyka dla każdego!

Uczniowski Klub Lekkoatletyczny FENIKS Świdwin

powstał 14 sierpnia 2015 r. a jego głównym celem jest propagowanie uprawiania lekkiej atletyki oraz sportów siłowych wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców Świdwina i okolic.

Instruktorzy: Joanna Kruk i Kamil Piotrowski posiadający licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jako jedyni w powiecie prowadzą nieodpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 7-16 lat w ramach programu LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO!.

Klub stwarza możliwości uczestnictwa w treningach dzieciom oraz ich rodzicom. Poza treningami trenerzy organizują otwarte zajęcia sportowe, letnie  obozy sportowe, lekcje żywieniowe. Klub Feniks stawia na wszechstronny rozwój, nie tylko zawodników, ale również trenerów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe oraz przygotowują się do własnych startów w zawodach sportowych.

Zawodnicy na przestrzeni lat starowali ponad 500 razy w konkurencjach biegowych na dystansach 60m, 100m, 200m, 600m, 1000m, 3000m, 2000m z przeszkodami, biegach przez płotki oraz w konkurencjach rzutowych: oszczepem, dyskiem, pchnięcie kulą, a także skoku w dal a także w masowych biegach ulicznych, półmaratonach, maratonach, ultra maratonach oraz w trójboju siłowym.

W 2017 roku Uczniowski Klub Lekkoatletyczny FENIKS Świdwin, jako jedyny w powiecie świdwińskim, rozpoczął realizację nieodpłatnych zajęć lekkoatletycznych w ramach ministerialnego programu Lekkoatletyka dla każdego! skierowanego do dzieci klas 1-3 i 4-6.

W ramach tego projektu najmłodsi zawodnicy trzy razy w tygodniu uczestniczą w zajęciach lekkoatletycznych. W całym okresie realizacji programu reprezentowali Klub startując z  zawodach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim:

  • Halowych Mistrzostwach Województwa OLA Szczecinie –
  • Mistrzostwach Województwa OLA w Biegach Przełajowych – Police
  • Wojewódzkie Eliminacje Nestle Cup – Police
  • Ogólnopolski Finał Nestle Cup – Warszawa
  • XII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny ­–  Łowicz
  • Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Orlen Warsaw Game – Warszawa
  • Ogólnopolskie Halowe Zawody LdK! – Toruń

Zawody lekkoatletyczne w latach 2015-2020 w których zawodnicy zajęli miejsca medalowe: Otwarte Mistrzostwa Województwa UKS i MKS w Lekkoatletyce, Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Młodzików, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Poznaniu, Mistrzostwa Województwa Juniorów w Białogardzie, Halowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego, Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego U18, U20 w Szczecinie i Białogardzie, XII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny  ­–  Łowicz, Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych, Gdańsk Maraton, Mistrzostwa Polski Masters w Lublinie.

Zawody siłowe w których zawodniczki zajęły miejsca medalowe: Międzynarodowe Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym WPC w Kołobrzegu – rekord świata w kat. JUNIOR16-17 i zdobycie 1 miejsce w kat. do 52 kg oraz 3 miejsce w kat. OPEN kobiet, Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym – Skierniewce, Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym w Będzinie – trzy rekordy Polski w Trójboju Siłowym  Klasycznym kat.  + 84 weteranek, IV Mistrzostwa Szczecinka  Benach Press – Deadlift, V Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Skierniewicach – trzy rekordy Polski w Trójboju Siłowym  Klasycznym w kat. +84 weteranek

Za działalność UKL FENIKS Świdwin odpowiadają:

Joanna Kruk
Kamil Piotrowski

 

Każdego kto chce zacząć przygodę ze sportem oraz poprawić swoją kondycję zachęcamy do kontaktu:

tel. 664-959-366     mail. feniks.swidwin@wp.pl       www.feniks.swidwin.pl

Franciszek Czarny podpatrzył jeden z otwartych treningów:

Więcej informacji o działaniach UKL FENIKS Świdwin znajdziecie na stronie internetowej Klubu.

Zachęcamy także do obserwowania jego profilu na Facebooku.

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »