Już w najbliższą sobotę odbędzie się tegoroczna edycja Świdwińskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Co czeka na Was na Zamku? Szczegóły we wpisie.

Czy wiecie, że w Świdwinie jest zarejestrowanych blisko 50 organizacji pozarządowych? Kilkanaście z nich prowadzi cykliczne działania, których efekty możecie obserwować w swoim najbliższym otoczeniu. Jednak stowarzyszenia, fundacje i kluby sportowe to nie wszystko! W mieście spotkacie też społeczników, którzy – nieformalnie – robią sporo dobrego dla miasta. W cyklu Świdwińscy Społecznicy staramy się prezentować jednych i drugich. Znajdziecie tam zarówno sylwetki lokalnych NGO’sów, jak i informacje o oddolnych inicjatywach mieszkańców.

Świdwiński Festiwal Organizacji Pozarządowych to szansa na poznanie ludzi, którzy sprawiają, że w naszym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę, 23 października 2021. Zapraszamy do Świdwińskiego Ośrodka Kultury od 13:00!

Główną ideą Festiwalu jest pokazanie możliwości, jakie stwarza działalność w organizacjach pozarządowych. Chcemy, żeby świdwińskie NGO’sy były lepiej rozpoznawane i mogły zaprezentować swoje propozycje mieszkańcom. Z drugiej strony, to świetna okazja do integracji 3. sektora w mieście. W ubiegłych latach Festiwal był cyklicznym świętem organizacji pozarządowych i szansą na budowanie relacji z mieszkańcami. Pandemia ograniczyła nasze spotkania, dlatego z jeszcze większą energią wracamy do tej inicjatywy.

Działanie jest finansowane ze środków programu Aktywni Obywatele, jednak dzięki wsparciu Świdwińskiego Ośrodka Kultury i dofinansowaniu Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie szczecineckim, czeka na Was jeszcze więcej atrakcji: choćby warsztaty z robotyki i pokazy rycerskie, które nie pojawiły się w pierwotnym planie działań. Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom – w szczególności Zamkowi i Urzędowi Miasta Świdwin, którzy pomogli nam w pokonaniu organizacyjnych trudności.

Czego spodziewać się po tegorocznej edycji Festiwalu? Szczegóły poniżej:

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »