A wszystko zaczęło się o Dedala i Ikara. Takimi właśnie marzeniami kierowali się pomysłodawcy, a zarazem założyciele Świdwińskiego Stowarzyszenia Lotnictwa Rekreacyjnego, które to Decyzją Starosty Świdwińskiego z dnia 09 stycznia 2003 roku zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej i związków sportowych Powiatu Świdwińskiego pod szczęśliwym numerem 13.

Stowarzyszenie na dzień dzisiejszy zrzesza 28 aktywnych członków w tym jedną kobietę, a Jego głównymi celami to między innymi upowszechnianie i rozwijanie rekreacji fizycznej, sportu w tym w szczególności sportu lotniczego, organizowanie spotkań, treningów i zawodów mających na celu doskonalenie umiejętności i technik lotniczych oraz integrację uczestników, organizowanie imprez, warsztatów jak również prowadzenie działalności wychowawczej i popularyzatorskiej w zakresie sportu lotniczego a w szczególności motoparalotniarstwa.

W naszych szeregach znajdziemy również coś dla najmłodszych, nasi piloci działają aktywnie na arenie modelarstwa oraz małego lotnictwa, krótko mówiąc aktywny wypoczynek oraz spełnienie marzeń o lataniu, służymy radą i pomocą w drodze do zdobycia uprawnień do wykonywania lotów na motoparalotni. Stowarzyszenie umożliwia wykonanie lotów widokowych tandemie z naszym wykwalifikowanym pilotem a co za tym idzie zwiedzanie Świdwina i okolic z innej perspektywy.

Nasi piloci aktywnie uczestniczą w imprezach oraz zawodach na terenie całej Polski. Warto tutaj wspomnieć o osiągnięciach naszego Prezesa Artura Skiby, który to w 2009 oraz 2011 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w otwartych mistrzostwach Polski PPGG w Pałukach. Na Jego koncie kolejno znalazły się między innymi osiągnięcia takie jak:

2011 r.- III miejsce w klasie paralotnie na XXI Zlocie ULM w Trzebiczu Nowym;

2012 r. – II miejsce w otwartych mistrzostwach Polski PPGG w Pałukach;

– III miejsce w powietrznych zmaganiach w Pile;

– III miejsce na I pikniku Paralotniarskim w Starych Juchach;

2013 r. – III miejsce w zawodach paralotniowych w klasie PPGG w Pile;

– II miejsce w XIII zawodach motoparalotniowych w Pałukach;

– II miejsce w klasie paralotnie na XXXIII zlocie ULM w Trzebiczu Nowym;

2014 r. –  I miejsce na XXIV zlocie ULM w klasie Paralotnie w Trzebiczu Nowym;

2018 r. – I miejsce w zawodach XXVIII Pikniku Lotniczego w Trzebiczu Nowym;

– puchar w dowód uznania za wieloletnie uczestnictwo w zlotach lotniczych w Trzebiczu Nowym;

2019 r. – II miejsce w klasie paralotnie na zawodach w XXIX Pikniku Lotniczym w Trzebiczu Nowym

oraz wiele dyplomów w dowód uznania za udziały w różnego rodzaju imprezach i zawodach motoparalotniowych.

Dzisiaj Pan Artur przekazuje swoją wiedzę oraz jakże bogate doświadczenie najmłodszym adeptom, przekazując cenne wskazówki, zaraża nas swoją pasją i swoim uśmiechem.

Każdego kto chciałby poznać wspaniałych ludzi, spróbować i rozpocząć swoją przygodę z lataniem, modelarstwem czy też małym lotnictwem zachęcamy do kontaktu poprzez Facebook lub pod numerem telefonu 602 748 593. Chętnie doradzimy, pomożemy, nawiążemy nowe kontakty. ZAPRASZAMY!!!

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »