Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Państwu grupę FitOski Team!

 

Zapraszamy do przeczytania paru zdań od samych osób zrzeszonych w tej organizacji:

Nasza grupa powstała z na bazie istniejącej wcześniej grupy miłośniczek fitness „FitOski”. Tak właśnie Miłośniczek, bo grupa ta zrzeszała tylko płeć piękną. Budziła ona zachwyt płci mniej pięknej. W połączeniu wspólnych zamiłowań Pań i Panów do biegów przeszkodowych zrodził się pomysł stworzenia łączonej grupy miłośników aktywnego życia. I tak 17 lutego 2018 została utworzona nieformalna grupa biegowa o nazwie FitOski TEAM. Wtedy to wybraliśmy się wspólnie 26-05-20218r. na pierwszy bieg przeszkodowy SURVIWAL POMORSKI w Zdbicach. W pięknych nowiuteńkich koszulkach z naszym sławnym już teraz logo FitOsy.

Twórcą naszego logo jest syn naszej koleżanki Anny Halak.

Michał do dziś wspiera nas graficznie, za co wszyscy jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

 

Pobiegliśmy w Zdbicach nie dla pierwszych miejsc, nie dla sławy, a dla zabawy, przełamania lęków i dla budowy jedności w naszego TEAMu.

W czasie wspólnego powrotu busem do domu w naszych głowach rodził się właśnie pomysł, aby zorganizować taki bieg u nas w Świdwinie. Taki z przeszkodami, taki na poziomie. Nie komercyjny, który jeszcze na długo po biegu dawałby adrenalinę, radość i mega wspomnienia na dłużej. A kto jak nie dzieci dają takiego energetycznego kopa?

Wtedy bez żadnego zaplecza, bez miejsca na organizację takiego biegu, bez wsparcia finansowego z zewnątrz, ale z mnóstwem pomysłów kminiliśmy popołudniami jak to zrobić.

 

Zapalnikiem byłą Joanna Bąkowska, Pani Dyrektor Przedszkola „Pod Topolą” w Świdwinie. To Ona zaproponowała nam miejsce i zawodników, swoich małych podopiecznych. I się zaczęło, mieliśmy pomysły, zebraliśmy materiały, część ze swoich garażowych czy piwnicznych zasobów, a resztę musieliśmy zakupić z własnych kieszeni. Brakowało nam jeszcze tylko nazwy. I jak to w burzy mózgów, padały nazwy jedna za drugą propozycję: „ Mali Herosi, Bieg Małych Spartan, od Przedszkola do Runmagedonu, itp.” Burza była wielka, ale jak to po burzy, zrodziła się istniejąca do dziś, bo przecież przetrwała burzę, nazwa BIEG MAŁYCH TYTANÓW, z której wszyscy jesteśmy bardzo dumni.

Teren przedszkola wspaniale nadawał się na bieg, był bezpieczny, ogrodzony i znany przez naszych pierwszych uczestników. Była to najstarsza grupa przedszkolnych dzieci oraz kilka z młodszych grup, które miały odwagę, niesamowitą odwagę, aby stanąć na starcie naszego biegu. Byliśmy wszyscy zestresowani bardziej niż startujące dzieci, ale 1 BIEG MAŁYCH TYTANÓW, który odbył się 13-06-2018r. okazał się wielkim sukcesem.

Po biegu byliśmy tacy nabuzowani, że od razu planowaliśmy imprezę na większą skalę. Dla dzieci z naszego miasta. Pomysły, siła i chęć działania były, ale brakowało funduszy. Na większą skalę nasze kieszenie niestety były puste i wtedy przyszło nam z pomocą Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „Carpe Diem”, które pozyskało dla naszego Biegu fundusze. 16-09-2018r. odbył się 2 BIEG MAŁYCH TYTANÓW, pewnie wielu ogląda teraz medal z tej edycji i zastanawia się jak to drugi? Fakt, nasz błąd, że nie uznaliśmy biegu „Pod Topolą” za pierwszy. Dziś wiemy, że edycja przedszkolna była naszą pierwszą. W 2 BMT pokonaliśmy wiele przeszkód głównie biurokratycznych, bo z terenowymi dajemy sobie doskonale do dziś radę. Wzmocniło ta nas w przekonaniu, razem, jako FitOski TEAM możemy zdobywać Góry. I tak to powstał nasz hymn biegowy, na który uzyskaliśmy zgodę twórców utworu, czyli Małe TGD – „Góry do góry”. Puszczamy go teraz na każdym biegu przed startem pierwszej fali najmłodszych uczestników.

Zdbice zaliczyliśmy wspólnie drugi raz 25-05-20219r. wtedy to pokonaliśmy bardzo wymagającą trasę biegu z przeszkodami, bo ta już miała miano OCR. Ten start zbudował w nas jeszcze większe poczucie wspólnej misji.

 

6-06-2021r. odbył się 3 BIEG MAŁYCH TYTANÓW i tu już brak słów żeby to opisać. Co tam się działo???

Można to wszystko zobaczyć na stronie facebook.com/FitOski-Team i przypomnieć sobie emocje jakie towarzyszyły Małym Tytanom oraz ich rodzinom i oczywiście Nam. Oglądaj nas również na kanale YouTube wpisując w wyszukiwarkę: „BIEG MAŁYCH TYTANÓW”

https://www.youtube.com/results?search_query=bieg+ma%C5%82ych+tytan%C3%B3w

Przebiegliśmy razem tysiące kilometrów, wiele imprez biegowych za nami, jednak najbardziej, co nas kręci to biegi pomocowe. Braliśmy wspólnie udział w sztafecie godzinnej PKO Bieg Charytatywny Koszalin, w biegu Pomocy nad jeziorem Lubie, w Biegu charytatywnym dla dzieci z SMA nad jeziorem Bystrzno Małe.

 

Reszta naszych życiowych sukcesów się nie liczy, Dla nas liczy się szczęście dziecka i drugiego człowieka.

Wszystkie Biegi Małych Tytanów nie odbyłyby się, gdy by nie wsparcie sponsorów i wolontariuszy, którym w tym miejscu składamy płynące z serca wielkie podziękowania.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »