Świdwiński Festiwal Organizacji Pozarządowych na dobre zagościł w kalendarzu lokalnych imprez. To świetna okazja do spotkań z mieszkańcami oraz do zaprezentowania oferty społeczników.

Częścią projektu jest kolejna edycja Festiwalu, której będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: konkursy z nagrodami, animacje, strefa rodzinnych aktywności i – oczywiście – stoiska lokalnych organizacji pozarządowych.

O co w tym chodzi?

Początki Świdwińskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych sięgają 2015 roku i partnerstwa, zawiązanego przez kilkanaście lokalnych stowarzyszeń, fundacji i instytucji. Ideą Festiwalu jest wzmacnianie współpracy pomiędzy lokalnymi organizacjami pozarządowymi i prezentacja ich szerokiej oferty mieszkańcom Świdwina.

Uczestnicy wydarzenia mają możliwość lepszego poznania świdwińskich NGO i porozmawiania z ich członkami. Spotkaniu towarzyszą dodatkowe inicjatywy i atrakcje. W latach 2015-2020 odbyły się cztery edycje Świdwińskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Wraz z nim: animacje dla dzieci, okazje do majsterkowania, warsztaty, pokazy, konkursy, zajęcia sportowe czy turniej szachowy.

Powrót po przerwie

Ostatnia edycja Świdwińskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych odbyła się w 2019 roku. Po przerwie, spowodowanej koronawirusem, wrócimy w 2021 roku. Pojawią się zarówno dobrze znane Wam elementy, jak i kilka niespodzianek. Jakich? Przekonacie się na przełomie września i października.

Translate »