Jak wygląda Świdwin oczami mieszkańców? Które pomysły świetnie się sprawdzają, a jakich rozwiązań najbardziej brakuje? Co oznacza wspólne miasto dla Świdwinian? 

Zapytamy Was o to! W projekcie przewidzieliśmy 4 spotkania w oparciu o technikę world café, podczas których porozmawiamy o Waszych potrzebach i pomysłach na to, żeby Świdwin był przyjaznym miejscem do życia.

Na czym polega technika world café?

World café to sposób prowadzenia dyskusji, przywołujący na myśl swobodną, kawiarnianą atmosferę. Jest okazją do poznania perspektywy uczestników spotkania i dzielenia się przez nich spostrzeżeniami, potrzebami i pomysłami, dotyczącymi danego tematu. Jego poszczególne aspekty są przypisane do oddzielnych stolików tematycznych, przy których toczą się rozmowy. Po upływie określonego czasu (zazwyczaj kilkunastu minut), grupy zmieniają stoliki, przechodząc do dyskusji nad innym wątkiem.

Technika world café ma na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń i pomysłów między uczestnikami spotkania. Chodzi w niej nie tyle o znalezienie rozwiązań, co o uchwycenie szerszego kontekstu danego zagadnienia.

Jak wykorzystamy world café?

W okresie od czerwca do września 2021 zrealizujemy 4 spotkania w oparciu o technikę world café. Zaprosimy Was do dyskusji na temat wspólnego miasta. Będziemy rozmawiać o Świdwinie i tym, jak sprawić, żeby był miejscem przyjaznym mieszkańcom. Zastanowimy się nad rozwiązaniami, które się sprawdzają i nad aspektami, wymagającymi poprawy. Poruszymy różne wątki: od oferty kulturalnej, przez rekreację, relacje sąsiedzkie po dostępność instytucji.

Translate »