Jak prowadzić efektywne działania w sieci? Jakie narzędzia pozwalają zadbać o wizerunek organizacji i bezpieczeństwo danych? Dlaczego dobry projekt wymaga czegoś więcej, niż poprawnie wypełnionego wniosku w konkursowym generatorze?

W ramach projektu przygotowaliśmy dwa warsztaty dla organizacji pozarządowych i społeczników, którzy chcą usprawnić oddolne działania w Świdwinie: Narzędzia online dla NGO oraz Sposób na projekt. Pierwsze zajęcia odbędą się w maju 2021 roku.

Narzędzia online dla NGO (szkolenie zakończone)

Rok pandemii pokazał nam, jak ważna dla utrzymania ciągłości naszych działań może być technologia. Zdalne spotkania, próba przeniesienia wydarzeń do sieci, komunikacja z odbiorcami za pomocą różnych kanałów. Nowe doświadczenia i uczenie się na własnych błędach. Warto wykorzystać zdobyte już umiejętności i wdrożyć nowe media do stałych działań organizacji.

Jak zatem korzystać z dostępnych narzędzi online w pracy NGO? Jak wybrać te, które najbardziej odpowiadają naszym działaniom? I jak przy tym zachować dbałość o bezpieczeństwo danych? Podczas szkolenia poznamy działanie wybranych narzędzi oraz przećwiczymy ich potencjalne wykorzystanie w pracy NGO. Poruszymy temat marketingu społecznościowego oraz budowania wizerunku w sieci. Przyjrzymy się także zagadnieniu cyberbezpieczeństwa. Ze szkolenia wyjdziecie z workiem nowych narzędzi oraz głowami pełnymi pomysłów, jak wykorzystać je w pracy Waszych organizacji.

Termin spotkania: 10-11 lipca 2021 (9.00-15.00)

Sposób na projekt (szkolenie zakończone)

Pozyskanie środków na realizację projektu może wydawać się trudne. Zwłaszcza, kiedy staracie się o nie po raz pierwszy lub wcześniejsze próby zakończyły się rozczarowującym niepowodzeniem. Dobry projekt to coś więcej, niż poprawnie wypełniony formularz w generatorze czy zbalansowany budżet. To sposób myślenia o działaniach i planowanie ich w taki sposób, aby odpowiadały na faktyczne potrzeby odbiorców.

Podczas warsztatów nie będziemy przechodzić przez kolejne pola formularza. W programie spotkania zabraknie sztuczek, którymi możecie przekonać niezdecydowanych ekspertów, oceniających Wasze wnioski. Nie podamy też uniwersalnego przepisu na projekt, gwarantujący otrzymanie dotacji.

Zamiast tego skupimy się na elementach, które realnie wpływają na to, czy Wasz projekt ma szansę na sukces. Dlaczego pierwsze założenia nie zawsze się sprawdzają? Co zrobić, żeby nie martwić się o frekwencję wśród odbiorców? Jak przygotować się do badania potrzeb? Gdzie leży granica między luźnym pomysłem czy spójną koncepcją działań?

Termin spotkania: 29 maja 2021 (9.00-15.00)

 

Translate »