Nudząca się, niezaradna młodzież? Nie w Świdwinie! W kolejnej odsłonie cyklu #ŚwidwińscySpołecznicy dzielimy się zdjęciami z Festiwalu Kolorów Holi, w organizację którego włączyła się Młodzieżowa Rada Miasta.

Holi – Święto Kolorów to impreza, inspirowana hinduskim świętem radości i wiosny. Kolorowe proszki, energia i wspólna zabawa przy muzyce to jej nieodłączne elementy.

W czerwcu Festiwal Kolorów kolejny raz zawitał do Świdwina. Wydarzenie było częścią ogólnopolskiej trasy Holi. O powodzenie lokalnej edycji imprezy zadbał Świdwiński Ośrodek Kultury Zamek, wspierany przez Młodzieżową Radę Miasta.

I to właśnie młodzieży poświęcamy dzisiejszy wpis. Pamiętamy czasy, w których nawet w samorządowych dokumentach pojawiały się zapisy, stawiające młodych ludzi w niekorzystnym świetle (bo jak inaczej określić dedykowany młodzieży punkt w…lokalnej strategii rozwiązywania problemów społecznych?). Na dodatek, głos tej grupy wiekowej był kompletnie niesłyszalny w dyskusjach o Świdwinie (o ile w ogóle ktokolwiek go uwzględniał). Od kilku lat w Świdwinie działa Młodzieżowa Rada Miasta. W obecnej kadencji pojawiło się też (społeczne) stanowisko młodzieżowego zastępcy burmistrza, które pełni Kaja Pol. Młodzież angażuje się nie tylko w lokalne działania, ale też korzysta z możliwości w regionie (chociażby współpracując z Radą Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego).

Jesienią planowane są wybory do nowego składu Młodzieżowej Rady Miasta. Serdecznie zachęcamy do udziału uczniów i uczennice świdwińskich szkół. O tym, że młodzież może mieć przestrzeń do działań najlepiej świadczą projekty, zrealizowane w mijającej kadencji. Zainteresowanych odsyłamy na profil na facebooku.

Zapraszamy na relację z imprezy w obiektywie Franciszka Czarnego:

Zapraszamy na profil Młodzieżowej Rady Miasta Świdwin na Facebooku. Jesienią odbędą się wybory do kolejnej kadencji Rady – jeśli uczycie się w świdwińskich szkołach, zapraszamy Was do spróbowania swoich sił i działania na rzecz młodzieży w Świdwinie!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »